Araçların Kaporta Boya Testi

Alanında uzman kişiler tarafından milimetrenin binde biri ölçüm hassasiyetindeki cihazlarla incelenir.

Bu incelemeler sonucunda aracın üzerinde fabrikasyon boyası haricinde herhangi bir boya yapılıp yapılmadığı değişen bir parçası olup olmadığı kontrol edilir ve yapılan işlemler sebepleriyle birlikte raporlar halinde alıcılara sunulur. Boya kaporta testi; Araç şasi kontroleri, Ön panel ve arka panel kontrolleri, Gövde kontrolleri yani mikron boya değerleri, Çamurluk kapılar arka bagaj ve tavan boya kontrolleri, Kaput iç direkler kontroller, Havuz saçı direk podye saçı kontrolü, Tampon travers kontrolleri yapılmaktadır.

Fethiye Yeşil Oto Ekspertiz otomotiv sektöründe faaliyet gösteren, kalitesinden hiçbir zaman ödün vermeden çalışan müşteri portfolyesi ile her geçen yıl büyüyen en önemlisi de müşterilerine güven veren bir firmadır. Fethiye Oto Ekspertiz olarak menfaat ve çıkar ilişkileri doğrultusunda hiçbir zaman müşterilerimizi mağdur etmedik. Bizim ilkemiz en son kullanıcı odaklılıktan gelmektedir. Son kullanıcı ile muhatabız. Tarafsızlık ilkesi ile testlerimizi yapıyoruz. Tarafsız ekspertiz için bizi tercih edebilirsiniz. Ülkemizde ikinci el araç alımlarından ustaya gösterelim de alalım devri bitti. Kara düzen araç kontrolü tarihe karıştı. İkinci el araç alımlarında mağdur olmamanız için Fethiye Oto Ekspertiz  son teknoloji ile hizmet vermektedir. Gözler ve eller ile kontrol yok artık. İddia ediyoruz Türkiye’de kullanılan en iyi, en gelişmiş makina parkuruna sahibiz.

Fethiye Oto Ekspertizde aracınızı kontrol ederken; Kaporta Boya Testi ölçümleri Net ve Kaliteli Bir Şekilde Bakılır ve Raporlanır.

Bu unsurlar orijinal bir araç ile kıyaslandığında yüzde yirmiye varan bir değer kaybına sebep olur. Fethiye Oto Ekspertiz olarak garantiniz biziz. Her marka ve model aracınıza ekspertiz raporu çıkartıyoruz. Hiçbir ekspertiz firmasında olmayan cihazımızlarımızla aracınızın motorunda görünmeyen piston, gömlek,eksantrik mili gibi önemli parçaların renkli görüntüsünü alarak müşterilerimize sunmaktayız. Yeni nesil araçlarda bulunan elektronik kontrol ünitesini arıza tespit cihazı ile bağlanıp araçta olabilecek arızaları tespit ediyoruz. Fren balata ve disklerinin durumu, amartisörlerin kontrolünü bu cihaz ile sağlıklı bir şekilde yapmaktayız. Kaporta, araçların motor, sürücü ve yolcu bölümleri ve diğer aksamlarını kapatan metal örtü olarak tanımlanmaktadır. Kaporta, aracın dış kısmına verilen isimdir. Çamurluklar tavan, bagaj kapağı, motor kaputu, kapılar genel olarak aracın kaporta aksamlarıdır.

Fethiye Yeşil Oto Ekspertiz  olarak araçta aracaba boya var mı? Aracın kaç parçasında boya var? Acaba şaselerde oynama var mı? Sorularına cevap ararken, aracınızın kaporta ve boyasını, hata oranları neredeyse sıfır olan cihazlarımızla test ediyoruz. Test işlemi özel mikron ölçen cihazla ölçülür. Ölçülen değerler her parça için ayrı ayrı not edilir. Değerlerdeki sapma kontrol edilir. Sonuç şema üzerine kayıt edilir.