Dyno Motor Performans testi Dynomometre isimli test cihazıyla yapılır. Aracınızın manuel ve veya otomatik olma durumu ile önden veya arkadan çekiş durumuna göre test cihazı üzerine uygun şekilde yerleştirildikten sonra normal yol koşullarındaki gibi aracın hızlanması sağlanarak Dynomometre kısa ismi Dyno test cihazından aracın motoru ile ilgili gerekli sonuçlar alınır. 

Bu test sonucunda aracınızın motorunun kaç beygir güç ürettiği ve üretilen bu gücün ne kadarının aktrarma organlarında kaybedildiğinin, kaç tork güç sağlandığının ve hiçbir test istasyonunda olmayan ve sadece FETHİYE FULL OTO EKSPERTİZ test istasyonlarında bulunan aracın CER KUVVETİ’nin ne kadar olduğu hesaplanarak rapor halinde sizlere sunulur. Bununla birlikte aracınızdaki ateşleme ve yakıt sistemindeki düzensizlikleride test sonucunda çıkan grafiklerden görme imkanımızda sağlanmış olur. 

Bu test aşamasının sonucunda aracınızın motorunun ne kadar ömrünün kaldığına, ne kadar yıprandığına, gerçek kilometre ile orantılı bir şekilde güç kaybının olup olmadığına ve motor ile aktarma organları arasında bir hasar veya arıza olup olmadığının bilgisine ulaşılır. Fethiye Full Oto Ekspertiz