Fethiye Oto Ekspertiz

Fethiye Oto Ekspertiz

Dyno Testi Nasıl Yapılır?

Dyno Testi Nasıl Yapılır?

Aracınızın Dyno Testini gönül rahatlığıyla Fethiye Code Oto Ekspertiz mağazamıza gelerek uzman ekip desteğiyle yaptırabilirsiniz. Peki dyno testi nasıl yapıyoruz? İlk önce aracınızın güç aktarım sistemini belirliyoruz. Daha sonra aracınızı silindirlere yerleştirerek tekerlerin dönmesini sağlıyoruz. Bu sırada yüksek hıza çıkılarak motor gücünü ve durumunu kontol ediyoruz. Tüm bunlar yapılırken aracınızın güvenliği için bütün önlemleri alıyoruz. Son olarak aracınız çalışır durumdayken teker teker her viteste araç performasını ve diğer tüm verileri ölçerek bilgisyar ortamına aktarıp kontrolleri sağlıyoruz. Tüm işlemler bittiğinde ise raporu müşterilerimize anlaşılır şekilde verip gerekli açıklamaları yapıyoruz. Sizleri de kaliteli hizmetin adresi olan Fehtiye Code Oto Ekspertize bekliyoruz.

Etkili Oto Ekspertiz Nasıl Olur?

Oto Ekspertiz yapılırken bazı püf noktalar bazen görmezden gelinerek atlanmaktadır. Örneğin birçok firma motor kontrolü yaparken detaylı inceleme yapmamaktadır. Etkili Oto Ekspertizi için yağ yakma, yağ atma, kirli duman çıkarma, soğutma durumu, kaçak durumu ve şanzıman kontrolü detaylı şekilde incelenmelidir. Aracınızda boya kontolü yapılırken ise profesyonel cihazlarla yapıldığına emin olmalısınız. Değişen, boya, hasar ve renk durumunu hatasız ölçen araçlar ile kontrol sağlanmalıdır. Bu işlemler sırasında bazı firmalar boyayı bir miktar kazıyarak boya ve değinen olup olmadığını anlamaya çalışmaktadır. Aracınıza bu şekilde konrol yapılmasına kesinlikle izin vermeyin. Çünkü kullanılan ekipmanlar eğer kaliteli ve güvenilir ise bu işleme gerek kalmadan aracınızın boya ve değişen durumu rahatlıkla bilinebilir. Tüm bunları hızlı ve güvenilir bir şekilde yaptırmak isterseniz Muğla Fethiye’de bulunan Fethiye Code Oto Ekspertiz mağazamıza gelerek yardım alabilirsiniz.

Otomatik Araçlarda Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Aracınızın otomatik şanzıman olması bazı farklılıklar sebebiyle normal şanzıman araçlara göre detaylı ekspertiz yapılmasına neden olabilir. Her araca yapılan kaporta ve motor ekspertizi yani boya, hasar durumu ya da motor durumu gibi işlemeler otomatik şanzıman araçlara da uygulanır. Otomatik araçlarda ekspertiz yaparken iyi bir sonuç almak için vites kutusu, alanında uzman kişiler tarafından profesyonel araçlarla ve ekipmanla kontrol edilmelidir. Bunlara ilave olarak otomatik şanzımanlı araçlar da şanzıman yağı kontrolü de yapılıp yağın duru saf halinde olup olmadığına bakılmalıdır. Otomatik şanzıman araçlarınız hakkında bilgi almak için ve uzman ekip denetiminde kontollerinizi yaptırmak için Muğla’da yeni açılan Fehtiye Code Oto Ekspertiz’den güven içinde yardım alabilirsiniz.

Fethiye Code Oto Ekspertiz

    Bir Cevap Yazın